Juhend

Aasta on 1991. Eesti ajaloos toimuvad pöördelised sündmused. 18. augustil algab Moskvas vanameelsete riigipöördekatse, mis kukub läbi. 20. augusti hilisõhtul kell 23.03 taastatakse Eesti Vabariigi iseseisvus. Aasta lõpus laguneb Nõukogude Liit. Algab uus ajajärk, mis on täis nii pingeid ja pingutusi kui ka uusi võimalusii

Meie rändame 21. augustisse 1991, mil Eesti on esimest päeva taas vaba. Uut olukorda kogeme kuue tegelaskuju kaudu. Saage tuttavaks: kaitseliitlane Vahur, koolidirektor Elle, partorg Maria, üliõpilane Tõnu, pereema Virge ja noor ärikas Toits!

Muidugi nad teavad, mis otsuse Eesti Vabariigi ülemnõukogu öösel vastu võttis, ent nende vaatenurk ja suhtumine ei ole sugugi sama. Igal neist on oma elukogemus ja positsioon ühiskonnas ning kaua oodatud vabadus ei tulegi kõigile rõõmsa uudisena.

Mida mängimiseks vajate?
Mäng kestab 30–40 minutit.
Ava- ja lõpuülesanne on mõeldud kogu klassiga lahendamiseks!
Võtke ka aega, et pärast mängu kogemusi jagada.

Soovitus: meeleolu loomiseks pange digirännaku päeval selga ajastukohased riided ja kujundage selles võtmes klassiruum. Valmistage üheskoos sellele ajale iseloomulik toit (nt kartulisalat, võileivad, kolmnurgakook, morss jms, ääristage morsiklaas suhkrurõngaga…) ja katke laud. Taustaks sobib toonane muusika.

Lisajuhend õpetajatele: siin.Kontakt:
kaari.siemer@erm.ee
pille.rohtla@audentes.ee